м.Львів, ТЦ «ТРИ СЛОНИ» (-1 поверх)      /067/ 110-33-77, /097/ 924-85-03

Огляд настінної акустики DALI Oberon ON-WALL

14 / 01 / 2019

Будь-яка людина, малознайома з тим, якими мають бути правильні колонки, скаже, що чим більший спікер, тим краще він звучить. Крім того, більш поглиблене розуміння говорить про те, що колонка повинна бути глибокою. Інакше повнодіапазонні звуку не отримати ...

В результаті, по-справжньому хороші, правильні колонки, обов'язково вимагають для себе багато місця. І доводиться робити нелегкий вибір: або хороший звук, або в інтер'єрі все-таки не доведеться терпіти елементів, які порушують загальну гармонію.Цей стереотип повністю подоланий з появою систем DALI Oberon ON-WALL. Глибина цих колонок трохи більше 10 см; вони показують дивне співвідношення потужності і розмірів, забезпечуючи якісний по-справжньому повноцінний саунд при мінімальному обсязі і, як результат, мінімальному втручанні в інтер'єр приміщення, де вони знаходяться. Завдяки невеликій глибині, ця акустика дійсно відмінно виглядає в настінному варіанті. На корпусі - всього одне кріплення, і для того, щоб розмістити пару DALI Oberon ON-WALL, в стіні достатньо всього двох отворів. При цьому, технології, застосовані в цих ефективних і демократичних за ціною системах, дозволяють їм створювати масштабне, якісне звучання властиве кожному продукту видатного датського бренду.

У невеликих DALI Oberon ON-WALL укладений чималий потенціал, закладений в фірмових технологіях і підходах. Купольний твітер 29 мм забезпечує знижену частоту розділу смуг верхніх і нижніх частот. У порівнянні з більшістю твитеров, представлених на ринку, матеріал його мембрани більш, ніж удвічі легше (0,060 мг / мм 2).
Твіттер за своїми характеристиками чудово узгоджений з 5.25-дюймовим вуфером, оснащеним фірмовим дифузором з коричневої деревної пульпи, армованої довгими дерев'яними волокнами. Застосування в магнітній системі мідвуфера інноваційного матеріалу SMC надає звучанню DALI Oberon ON-WALL магічну органічність, властиву старшим моделям бренду. Якщо детальніше -присутність SMC радикально знижує рівні так званих непарних гармонік і гармонійних спотворень в цілому. Фірмовий гумовий підвіс з вкрай малою демпфирующим ефектом забезпечує вільний рух дифузора, не заважаючи його коливань.

Твітер DALI Oberon ON-WALL

У невеликих DALI Oberon ON-WALL укладений чималий потенціал, закладений в фірмових технологіях і підходах. Купольний твітер 29 мм забезпечує знижену частоту розділу смуг верхніх і нижніх частот. У порівнянні з більшістю твітерів, представлених на ринку, матеріал його мембрани більш, ніж удвічі легший (0,060 мг / мм 2).

У невеликих DALI Oberon ON-W

Середньо-частотний динамік DALI Oberon ON-WALL

Твітер за своїми характеристиками чудово узгоджений з 5.25-дюймовим вуфером, оснащеним фірмовим дифузором з коричневої деревної пульпи, армованої довгими дерев'яними волокнами. Застосування в магнітній системі мідвуфера інноваційного матеріалу SMC надає звучанню DALI Oberon ON-WALL магічну органічність, властиву старшим моделям бренду. Якщо детальніше -присутність SMC радикально знижує рівні так званих непарних гармонік і гармонійних спотворень в цілому. Фірмовий гумовий підвіс з вкрай малою демпфирующим ефектом забезпечує вільний рух дифузора, не заважаючи його коливань.

Схема роботи DALI Oberon ON-WALL

Фазоінверторна система, застосована в DALI Oberon ON-WALL - красиве дотепне рішення, що дозволяє, при мінімальних розмірах, отримати підвищену віддачу в найскладнішому діапазоні для подібної акустики - низькочастотному. Справа в тому, що колонка використовує плоску поверхню стіни, на якій вона підвішена, як частина власного акустичного оформлення. Таким чином, DALI Oberon ON-WALL можна вважати ідеальними настінними спікерами як для класичних невеликих стереокомплектів, так і для доповнення телевізорів і систем об'ємного звуку, таких, як повнорозмірні домашні кінотеатри.

DALI Oberon ON-WALL під час тестування


Взаємна геометрія корпусів і випромінювачів, властива всім продуктам серії Oberon, забезпечує широку діаграму спрямованості. Завдяки цьому незмінно якісне звучання доступно навіть за межами традиційного «солодкої плями» розташування слухачів. Ці колонки не потрібно нахиляти або «повертати» до слухача, навіть якщо вони встановлені не в настінному, а в поличному варіанті, для якого передбачені комплектні гумові демпфіруючі опори. Як і всі колонки в серії, DALI Oberon ON-WALL доступні в чотирьох варіантах обробки - чорний ясен, світлий дуб, темний горіх і білий. Захисні сірі матерчаті грилі з заокругленими краями, отримали магнітні кріплення, зручні і непомітні на передніх панелях. Опціонально, як аксесуар, також можна придбати і білі грилі.

DALI Oberon ON-WALL, вигляд ззаді


DALI Oberon ON-WALL максимально демократичні до використовуваного підсилювача, дозволяючи забезпечити значну потужність - до 100 Вт. Для прослуховування цих колонок ми не стали підвішувати їх на стіну, було цікаво, як вони поведуть себе в «поличному» варіанті, при різних відстанях від стіни, в рекомендованому виробником діапазоні від 0 до 10 см. Відразу відзначимо, що в цьому випадку не варто застосовувати особливо товстий акустичний кабель - він просто не дозволить розмістити DALI Oberon ON-WALL впритул до стіни.DALI Oberon ON-WALL, шильд від виробника

Прослуховування цієї акустики дало дійсно прекрасний результат. DALI Oberon ON-WALL за звучанням нічим не поступаються своїм глибоким і повнорозмірним поличним аналогам. Розвинений, соковитий бас притаманний, скоріше, набагато більшій акустиці, при цьому він відтворюється легко, без очікуваної в подібних випадках «натягнутості» і штучності. Характер низькочастотного діапазону при різному наближенні до задньої стінки змінюється незначно. Низи максимально «зібрані» при настінному варіанті (без зазору). При видаленні від стінки їх характер стає трохи іншим, але який варіант кращим - справа смаку. Крім того, в звучанні Oberon ON-WALL просто не виходить відокремити низькочастотний діапазон від решти саунду - ці колонки вдало малюють цільну картину, рельєфну і точну. При цьому, сцена виходить повністю відділеною від джерел, з чистим, об'ємним стерео (в нашому випадку слухалася пара колонок). Зсув в сторону від осі в дуже серйозних межах впливає на стереоефект і забарвлення звучання мінімально.
У своєму унікальному «настінному» класі DALI Oberon ON-WALL дійсно стоять практично поза конкуренцією, претендуючи на весь діапазон можливих застосувань - від стереокомплекта або трифоніка і до сателітів високоякісних домашньо-кінотеатральних систем.

Джерело: MusicHall