Домашній кінотеатр – ідеальний вибір для любителів якісного кіно. Адже головна мета цього пристрою – домогтися ефекту присутності в кадрі. По суті, домашній кінотеатр являє собою сукупність електронних компонентів і інтер’єрних рішень, які створюють ідеальну атмосферу для перегляду кінофільмів.

До складу домашнього кінотеатру входять наступні складові: проектор з екраном або телевізор , акустична система і відтворюючий пристрій (медіаплеєр або BD програвач). Телевізор зазвичай продається окремо. А ось до вибору акустики і плеєра потрібно підійти більш грунтовно. Є два варіанти продажу цих компонентів – одним набором або окремо.

Природно, набагато простіше купити весь набір відразу. Але при цьому ви не зможете отримати максимальну якість. З іншого боку і коштують ці набори дешевше. До речі, туди ж може входити і ресівер (у більш якісних збірках).

Купивши набір, ви відразу можете підключити його до свого телевізора. Всі інструкції додаються, вони цілком прості і зрозумілі. Цей варіант передбачає отримання домашнього кінотеатру початкового і середнього рівня. Якщо ж ви хочете пережити дійсно незабутні моменти, то для вас підійде другий варіант – пошук і покупка компонентів окремо.

Вибір акустики
Акустична система – це найважливіша частина домашнього кінотеатру, адже саме вона допомагає так глибоко зануритися в атмосферу фільму, що проглядається. Тому її вибір – це складний і відповідальний момент. Звичайно, людині без спеціальних знань буде досить складно підібрати потрібний йому варіант, але ми постараємося дати кілька порад щодо вибору правильної акустичної системи.

Зараз на ринку існує маса акустичних систем. Вони розрізняються за розміром, варіанту випромінювача (електростатичний, рупорний, динамічний), типом оформлення (вбудовувана, корпусні). Але основне завдання у такої системи одна – максимально занурити глядача в звукову картину, зробити його центром звукового простору.

Реалізується ця мета за допомогою систем 5.1, 6.1 або 7.1, тобто мають в наявності п’ять, шість або сім повнодіапазонних незалежних каналів, що подаються на колонки, плюс один канал низьких частот (сабвуфер).

Найпопулярніший зараз варіант це схема 5.1, що включає центр, фронтальну акустику, сабвуфер і тилову пару. На відміну від варіанту 7.1, в ній немає бічних колонок, але і ціна демократичніше.

Звичайно, кількість динаміків впливає на якість об’ємного звучання. Але не менш важливо те, як ви розставите ці колонки. Тому вибираючи систему потрібно в першу чергу прикинути, як на вашій площі розміститися все це різноманіття звукових випромінювачів. Наприклад, якщо тилові колонки в системі 7.1 будуть знаходитися на одному рівні з бічними, то цей комплект буде звучати навіть гірше, ніж правильно розставлені 5.1.

Вибір різних колонок досить великий, і якщо центральний спікер скоріше всього буде лежачим, то щодо інших можна ще подумати. Спочатку потрібно оцінити планування квартири. Якщо місця мало, то доцільніше використовувати підвісний варіант колонок. Вони компактніше і займають менше місця. Правда, і звук буде менш якісним, ніж у великої спікера. Якщо площа дозволяє, то краще використовувати габаритні підлогові колонки. У них багатополосне звучання і звук відповідно більш якісний.

Потужність також вибирається з розрахунку величини кімнати. В зал площею до 20 кв.м потрібно встановлювати динаміки потужністю від 100 до 150 Вт Якщо ж ви вирішили влаштувати справжній кінотеатр у великому приміщенні, то вибирайте колонки потужністю більше 260 Вт Однак ціна в середньому буде більше на 25-30 відсотків.

Схема розташування акустики в Домашньому кінотеатрі.

Помилки при виборі акустичної системи

1) Вибір «суперсучасних ультрамодних» матеріалів

Зараз на ринку дуже багато пластикових або алюмінієвих корпусів. І найсмішніше, що виробники позиціонують їх як якесь відкриття, як якісний прогрес у звучанні. Коштують вони природно дорожче.

Але не попадайтеся на цю вудку. Це просто рекламний хід. Все ще найкращими є дерев’яні корпуси. Тільки вони дають натуральний, природний і найбільш багатий звук.

2) Недостатня увага до деталей

Весь акустичний комплект – це ціла взаємопов’язана система. Заощадивши на неякісних апаратних стійках або кабелях, ви просто нівелюєте всі достоїнства якісної дорогої апаратури.

3) Естетична недооцінка

Ваша акустична система повинна ідеально вписуватися в інтер’єр і просто банально подобатися вам. Адже навіть погане сприйняття дизайну кінотеатру може зіпсувати враження від самого захоплюючого фільму.

Вибір медіаплеєра

Також важливою деталлю домашнього кінотеатру є медіаплеєр. Звичайно, в першу чергу він повинен добре відтворювати відомі відео формати і, чим більше, тим краще. Обов’язкова підтримка Mpeg. Але яка ж картинка без звуку? Тут постає питання про наявність спеціальних кодеків. Їх також, чим більше, тим краще. Наприклад, для програвання сучасних звукових доріжок використовуються декодери DTS, Dolby Digital, Dolby ATMOS, DTS ES і Dolby Digital EX.

Також плеєр повинен підтримувати формати комп’ютерного відео (Xvid і DivX), щоб можна було дивитися записи, що скачали з інтернету без конвертації. Правда картинка все одно буде далека від ідеалу, але це вже інше питання. Сучасні плеєри також оснащені USB-портом. Це зручно, адже використання флеш-накопичувачів дозволяє заощадити багато часу.

Переважно радимо Apple TV або провірені плеєри на платформі Android.

Підключення компонентів

У стандартний комплект домашнього кінотеатру завжди входить набір звичайних кабелів. Нерідко вони досить неякісні, тому якщо ви не хочете слухати тріски і шуми замість знайомої мелодії і голосів акторів, сходіть і купіть новий шнур.

Фахівці рекомендують використовувати кабель Oxygen з безкисневої міді з срібним покриттям. Кабелі бувають міжблочні (підключення джерела) і акустичні (з’єднання акустики).

Взаємне під’єднання компонентів системи здійснюється наступним чином.

Спочатку до домашнього кінотеатру підключається проектор або телевізор через HDMI та Toslink.

Аудіопідключення також здійснюється досить легко. Його схема завжди є в інструкції по установці домашнього кінотеатру.

Висновок

У висновку можна сказати, що зараз вибір акустичних систем та ресиверів справді величезний. Всі вони розрізняються за ціною, якістю, дизайну і т.п. Але в підсумку вам вирішувати, що вибрати. Порівнюйте. Читайте. Обов’язково протестуйте, подивіться техніку в дії, уявіть, як вона виглядала б у вашому інтер’єрі. Підходити до вибору такої важливої ​​речі, як домашній кінотеатр потрібно з усією серйозністю і грунтовністю. І саме тоді ви зможете повною мірою насолодитися якістю картинки і повнотою звуку.

Допоможемо Вам підібрати найкраще рішення.