Акустична система
В акустичної системи одна функція – забезпечення максимальної якості звукової доріжки фільму, що проглядається на домашньому кінотеатрі. З технічної точки зору акустична система призначена для перетворення електричних коливань в коливання частинок повітря, які сприймає вухо людини, як звук. Акустична система передає сигнал на центральний канал, фронтальний канал, тиловий канал і сабвуфер.

Акустична система центрального каналу
 використовується для озвучування всіх діалогів і різних аудіо ефектів. Акустику центрального каналу бажано встановити по центру екрану чи телевізора.

Акустична система фронтального каналу
 служить для відтворення музичних і звукових ефектів. Якщо в акустичній системі немає сабвуфера, то все навантаження по відтворенню низьких частот “басів” лягає на плечі двох фронтальних колонок, при цьому якість звучання різко погіршується. За розміром – це найбільші колонки. Діляться на дво-і трьохсмугові. У двосмугових великий динамік відтворює низькі частоти, а динамік поменше (розташовується зазвичай у верхній частині колонки) відповідає за середні і високі частоти. У трьохсмугових використовується три динаміка: великий – відтворює низькі частоти, середній – відтворює середні частоти, а найменший – відтворює високі частоти. За якістю звуку трьохсмугові колонки значно перевершують двосмугові. Фронтальні колонки встановлюються зліва (L) і справа (R) від телевізора на відстані не ближче 1,5 м. від нього, бажано на висоті 1-1,5 м від підлоги. Центральна і фронтальні колонки повинні бути орієнтовані в напрямку того місця, де ви буде розташовуватися при перегляді фільмів.

Акустична система тилового каналу призначена для творення ефекту об’ємного звуку “звук навколо”. Тилова акустика буває двох типів: спрямована (стандарт Dolby Digital, DTS) і дипольна (стандарт Dolby Surround). Виходячи з назви тилові колонки, повинні розташовуватися за спиною глядача, а по висоті – вище його слухових органів. Тилові колонки повинні створювати ненаправлений звук, тому їх можна розгорнути до стіни або направити вгору до стелі, з метою відображення звуку від цих поверхонь перш, ніж він досягне ваших слухових органів.

Акустика ATMOS (також відома як Dolby Atmos) є системою об’ємного звуку, розробленою компанією Dolby Laboratories. Ця система дозволяє створювати звукові ефекти, що охоплюють слухача з усіх боків, включаючи зверху. Акустична система Atmos використовує додаткові динаміки, що монтуються на стелі або в стіні над слухачем, щоб створювати точніші ефекти звуку з висоти. Замість того, щоб просто відтворювати звук через два фронтальні динаміки, як це робиться у стандартній стереосистемі, Atmos дозволяє виробляти більш точну звукову сцену та більш точне позиціонування звуку у просторі. Акустика Atmos стає все популярнішою в домашніх кінотеатрах, а також у кінотеатрах, і дозволяє глядачам насолоджуватися більш реалістичним і захоплюючим звуком при перегляді фільмів або слуханні музики.

Сабвуфер використовується для відтворення низьких частот з метою розвантаження фронтальних колонок для підвищення якості звучання акустичної системи в цілому. Його наявність в акустичній системі домашнього кінотеатру дозволить значно підвищити емоційне сприйняття фільму, що проглядається за рахунок посилення різних спецефектів, до яких відноситься брязкіт зброї, вибухи і тому подібні події. Багато хто віддає перевагу ставити сабвуфер під телевізором, але Donlcc може запевнити, що його можна розташовувати в будь-якому місці вашої кімнати, так як людські органи слуху не можуть розпізнавати напрямок низькочастотного звуку на частотах нижче 100 Гц (Герц).

Діляться сабвуфери на активні і пасивні. Активні мають вбудований підсилювач потужності і різні регулятори, а пасивні немає. Недолік активного сабвуфера полягає в тому, що він вимагає додаткового живлення з мережі.

 При покупці акустичної системи для вашого домашнього кінотеатру зверніть увагу на її потужність, яка вимірюється в Ватах (W). Головне, щоб вихідна потужність AV-ресивера не була вище, ніж потужність акустичних колонок, інакше це призведе до механічного пошкодження їх динаміків. Для кімнати, не більше 15 м ², досить акустичної системи потужністю 50 Вт Якщо розміри кімнати від 15 до 30 м ², то потужність повинна становити 100 Вт Для великих приміщень – понад 30 м ², необхідна акустична система потужністю понад 150 Вт.

Для переходу в КАТАЛОГ акустичної продукції оберіть один з брендів: